საქართველო 2023 წლის მსოფლიო ჩემპიონატს უმასპინძლებს
16 თებერვლიდან 5 მარტამდე 42 ქვეყნის სპორტსმენებს მივიღებთ. WSC-ის ფარგლებში კურორტს 3000-მდე უცხოელი სტუმარი ეწვევა.
საქართველოში თხილამურებით სრიალი მე-20 საუკუნის დასაწყისიდან იღებს სათავეს. საქართველოს სათხილამურო ფედერაცია დაარსდა თბილისში, 1991 წელს. იმავე წელს საქართველო პირველად იყო წარმოდგენილი ლილეჰამერის ზამთრის ოლიმპიადაზე დამოუკიდებელი დროშით. მას შემდეგ საქართველოს სათხილამურო ნაკრები განუწყვეტლივ ასპარეზობს ოლიმპიურ და მსოფლიო ჩემპიონატებზე.
2018 წლის მაისში, საბერძნეთის კურორტ კოსტა ნავარინოში, სათხილამურო საერთაშორისო ფედერაციის 51-ე სათხილამურო კონგრესზე, ოფიციალურად გამოცხადდა, რომ საქართველო 2023 წლის მსოფლიო ჩემპიონატს უმასპინძლებს.
აღსანიშნავია, რომ საქართველომ WSC-ის მასპინძლობის უფლება 14 ქვეყანას შორის მოიპოვა. ჩვენი ქვეყნისთვის, სადაც ზამთრის კურორტები და სათხილამურო ინფრასტრუქტურა განვითარების ეტაპზეა, მსოფლიო ჩემპიონატის მასპინძლობა დიდი პატივია.
ჩემპიონატი 2023 წელს ბაკურიანში საერთაშორისო სათხილამურო ფედერაციის (FIS) ეგიდით გაიმართება.
ბოლო 5 წლის განმავლობაში ჩვენმა ქვეყანამ მნიშვნელოვანი სატესტო ღონისძიებები უმასპინძლა და სათხილამურო საერთაშორისო ფედერაციის წარმომადგენლებისგან დადებითი გამოხმაურება მიიღო, შესაბამისად საქართველოს საორგანიზაციო კომიტეტმა თავდაჯერებულად დაიწყო მზადება ბაკურიანის ისტორიაში ყველაზე დიდი ღონისძიებისთვის.
საერთაშორისო არენაზე წარმატებულად გამოსვლა და WSC-ის მასპინძელი ქვეყნის სტატუსის მოპოვება არის დაუღალავი შრომისა და საორგანიზაციო კომიტეტის - საქართველოს სათხილამურო ფედერაციისა და სამთო ტრასების სააგენტოს ერთობლივი ძალისხმევის შედეგი საქართველოს მთავრობასთან პარტნიორობით.
საორგანიზაციო კომიტეტის აღმასრულებელმა დირექტორმა, ზურაბ კოსტავამ წარმატება უსურვა მონაწილეებს. მან მადლობა გადაუხადა თითოეულ სპონსორს, ვინც შეუერთდა პარტნიორების რიგებს მსოფლიო ჩემპიონატისათვის და თქვა რომ აფასებს მათ მხარდაჭერას ზამთრის სპორტის პოპულარიზაციაში ჩვენს ქვეყანაში.
სპონსორის რიგებში შედის პოლარისიც.
ზამთრის სპორტის ნამდვილ მოყვარულებს ჩემპიონატის პერიოდში პოლარისი გვთავაზობს ფასდაკლებას თოვლმავლებზე, რათა გამოსცადოთ ისეთი თავგადასავლები, გულს რომ გიჩქარებთ და სხეულს ადრენალინით გივსებთ.

Skiing in Georgia dates back to the beginning of the 20th century Georgian Ski Federation was established in Tbilisi, in 1991. The same year Georgia was first presented at Lillehammer Winter Olympics with an independent flag. Since then, the Georgian ski team has been continuously competing at the Olympics and World Championships.
In May 2018, at the 51st Ski Congress of the International Ski Federation at the resort of Costa Navarino, Greece, it was officially announced that Georgia will host the 2023 Freestyle Ski, Snowboard and Freeski World Championships.
It should be noted that Georgia won the right to host the WSC among 14 countries. For our country, where winter resorts and skiing infrastructure are on the stage of its development, it is a great honour to host World Championships.
The championship will be held in Bakuriani 2023 under the auspices of the International Ski Federation (FIS).
Before the WSC, our country hosted important test events during the last 5 years. getting positive feedback from the International Ski Federation representatives, the Georgian Organizing Committee confidently started the preparations for the biggest event in the history of Bakuriani, Georgia.
Performing successfully on the international arena and obtaining the status of the host country of the WSC is the result of tireless work and the joint efforts of the organising committee - Georgian Ski Federation and Mountain Trails Agency, in partnership with the Government of Georgia.
CEO of the Organising Committe, Zurab Kostava wished the best luck to every participants. He thanked each sponsor who joined the ranks of partners for the World Championships and said that he appreciates their support in popularizing winter sports in our country.
Polaris is also among the sponsors.
For true winter sports enthusiasts, Polaris offers discounts on snowmobiles during the championship period to experience heart-pounding and adrenaline-pumping adventures.